V Červené - kapitola 1.

31. srpna 2016 v 17:58 | Elloii |  V Červené
Kapitola 1.

Krok I.

"I have been in love, and in debt, and in drink, this many and many a year."
"Byl jsem zamilován, a v dluzích, a v pití, po mnoho mnoho let."

-Alexander Brome-


Jak se místnost točila v líných kruzích, Severus Snape dospěl k názoru, že je pravděpodobně opilí. Ale byl to příjemný druh opilosti, s ostrými hranami reality jeho života, stávajícím se nejasným v mihotavých plamenech krbu, tvořící docela impozantní plejádu barev. Dokonce jeho vzpomínky, bolestivé jako ostří žiletek, i když si normálně užíval přednosti střízlivosti, byly šedé a příliš roztříštěné na to, aby mu způsobily nějakou újmu.

Válka skončila, a on, Severus Tobias Snape, byl přes všechny účely a záměry stále naživu. Byl si skoro jist, že dříve nebo později, bude ošklivá minulost jeho osoby odhalena, ale teď byl opilí, poprvé od doby, kdy byl teenager, a byl tak šťastný, že neanalyzoval tento neočekávaný druh štěstí. Byl na živu. Byl hrdina, oceněn Merlinovým řádem první třídy a všechno to okolo. Jeho život byl perfektní.

Jeho myšlenky vířily, skládačky, které ho mučily roky, se najednou vyřešily sami, spojitosti se objevily tam, kde předtím byly jen tečky a všechno se stalo křištálově čisté.

Měl by definitivně pít častěji, teď, když nemusel běžet k Temnému Pánovi a riskovat drancování své mysli. Brumbál musel být opilí asi často - ten muž byl génius. Odpočívej v pokoji, bla, bla, bla. Na jeho tváři se objevilo zamračení, ale výraz vypadal, že takové přemýšlení vyžaduje nepřirozené množství koncentrace, tak toho raději nechal. Bude mu chybět ten starý kořen, ale u Merlina, bylo by pěkné mít po takové době nějaký klid. Cože to zase bylo? Oni něco oslavovali, ne? Něco důležitého…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ariadne Ariadne | 14. června 2018 v 0:35 | Reagovat

Rozhodla jsem se, že tak jako tak se nestihnu na moje zkoušky naučit, tajze musím mít něco u čeho prokrastinovat 😂
Proto jsem se vrhla do další ppvidky, která mě doufám zaujme... Zatím je to prostě úvod, ale chtělo by to sehnat někoho na korekturu 😉 často poslední ženského rodu měkké i u sloves. A myslim, že jsem zahlédla i nesedící koncovky v jedné větě u přídavných jmen 😉přeju štěstí do budoucna 😉

2 Karin Karin | 26. srpna 2018 v 14:51 | Reagovat

Zajímavé  rozjímaní opilého Severuse.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama