V Červené - kapitola 2.

31. srpna 2016 v 18:10 | Elloii |  V Červené
Kapitola 2.

Krok II.

"Credit buying is much like being drunk. The buzz happens immediately and gives you a lift... The hangover comes the day after."
"Nakupování s kreditkou je jako být opilí. Příjemný pocit nastane okamžitě a vyzvedne vás do nebes... Kocovina příjde den poté."

-Joyce Brothers-


Chvíli Severusovi trvalo si uvědomit, že ten zoufale hlasitý sten, který zazněl jeho hlavou jako nemilosrdné kladivo, přišel z jeho vlastního hrdla a v dalším momentě ustal. S těžkostí se mu podařilo vyprostit svá víčka od sebe a převalit se zpět na záda, ačkoli zalitoval kombinace pohybu, když zářivé sluneční světlo zasáhlo jeho optický nerv a přinutilo ho znovu zasténat.

Přehodil si jednu bledou, štíhlou ruku přes tvář a zašátral druhou volnou rukou v zásuvce nočního stolku, a po celou dobu se snažil zjistit, které chlupaté stvoření umřelo v jeho ústech. Otřásl se, sotva se odvážil pohnout jazykem ven z iracionálního strachu, že by mohl zatlačit, cokoliv to bylo, dál do svého hrdla, což by mělo za následek šíření chuti chlupatého mrtvého stvoření. Z té myšlenky se mu chtělo zvracet. Z houpání jeho postele se mu chtělo zvracet.

Nakonec, našel držadlo zásuvky, ozval se zvuk drhnutí, když ji otevíral. Jeho prsty šmátraly přes všechny ty malé drobnosti, co se nashromáždily za ty roky - kousky pergamenu, s pozdě v noci psanými nápady na nové lektvary, samoplnící brky, čtvercová sametová krabička, obsahující hodinky jeho matky, které mu nechala, ale především velmi mnoho lahviček se spánkem beze snů, životabudiči, protijedy, vynálezy, které by mu získaly výhodu při překvapivém útoku nebo by mohly oslabit útočníky a nakonec lektvar na kocovinu.

Uvařil ho před dlouhou dobou, a byl za to rád, jelikož pro rytmické bušení jeho hlavy, které přehlušilo všechny racionální myšlenky, by ho nemohl uvařit. Úleva byla okamžitá a Severus padl zpět na postel s téměř šťastným povzdechem. Tak tohle byl jeho nový život.

Byl trošku překvapený sám sebou. Začínat svůj nový život a slavit konec otroctví kocovinou se zdálo být chováním slabší vůle a celkově opovržíhodného charakteru a on se neřadil do takovéto kategorie. Ale díkybohu, nikdy neodolával vlastním výčitkám, jelikož moc dobře věděl, že v danou chvíli tady nebyl nikdo, kdo byl absolutně a bezpodmínečně na jeho straně, takže se rozhodl ve svém mladém věku, že alespoň on sám vždy ocení svou vlastní hodnotu. Nebyl to jednoduchý úkol, sebevědomí a sebeocenění nebylo něco, co má člověk v sobě, ale za ty roky se vytrvale odmítal podívat dolů, na sebe a nehodlal začínat teď.

Po těch všech letech, si určitě zaslouží noc opilosti, následovanou pár dny tiché relaxace a nadměrné lenosti, nerušen zběsilým požadováním jeho přítomnosti nebo bolestivého předvolání jeho Pána. Chystal si užívat sám, počínaje dlouhou koupelí v jeho zřídka kdy používané koupelně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama