V Červené - kapitola 10.

26. listopadu 2016 v 17:01 | Elloii |  V Červené
Kapitola 10

Krok X.

"There are four things every person has more of than they know; sins, debt, years, and foes."
"Jsou čtyři věci, které člověk zná velmi dobře; hříchy, dluhy, roky a nepřátelé."

-Persian Proverb-


Potter neměl žádný problém vrátit se druhý den ráno do své rutiny, vstát před svítáním, absolvovat psychický trénink a meditaci, a bezprostředně po snídani odejít do práce. Budou spolu během večeře a pak svou cestu opět rozdělí každý do své pracovny, knihovny nebo v Severusově případě, laboratoře, dokud nebyl čas si jít lehnout a pak následoval nevyhnutelný sex, po kterém se otočí na bok, zavře oči a zpomalí dech, dokud Severus neusnul. Severus začal uvažovat, jestli někdy viděl mladšího muže vůbec spát, nebo jestli se Potterova důvěra alespoň o toto nerozšířila.

Všechny ty nepříjemné myšlenky uprchli z jeho mysli, když se Potter objevil na vrcholu schodiště oblečen v tmavě modrém hábitu se stříbrným lemováním. Merlin by mohl být jeho partnerem pro dnešní večer. Střih šatů zvýraznil jeho perfektní postavu a barvy na jeho kůži vytvořili záři, jeho oči jiskřily. Veselý úsměv jen podpořil Severusovo libido.

"Připraven vyrazit? Ministerstvo neschvaluje pozdní příchod," Harry, Potter, sakra, řekl. "Vypadáš zaraženě, mimochodem."

Polibek, který přejel po jeho tváři, byl zcela nemístný, stejně jako ruka, která ho hladila po zádech, aby ho donutil jít. Potter měl potřebu ho upozornit, kdo měl v tomto vztahu navrch. Severus by mu to rád připomenul sám. Ale jak mu Potter nabízel krabici s letaxem z krbové římsy, bude to muset počkat.

Prošel letaxem jako první, objevil se v Atriu Ministerstva a rychle odstoupil stranou, aby ho mohl Potter následovat. Bylo povzbudivé, že Potterův příchod byl stejně špatný jako vždycky a nepovedlo se mu kontrolovaně vystoupit z krbu. Alespoň nějaké věci se nezměnili.

"Pane Pottere, jsem rád, že jste to zvládl." Potter se zrovna narovnal, když mu někdo nadšeně potřásl rukou.

"Starší tajemnice Miltonová, je skvělé vás zase vidět. Vypadáte dnes výborně. Ten nový účes vám vážně sedí." Potter hladce odtáhl ruku od malé do fialova oděné čarodějky, která se zasmála, když se na ni usmál. "Už jste se seznámila s mým manželem, Profesorem Severusem Snapem?"

Její úsměv ztuhnul, když k němu natáhla ruku a pustila ji velice rychle. "Ráda vás poznávám."

"Nápodobně," přinutil se říct Severus, překvapen, když se mu Potter opřel o bok, a ještě víc, když mu přehodil svou paži kolem pasu.

"No, užijte si večer. Jsem si jistý, že budeme mít čas popovídat si později," omluvila se Miltonová, ačkoliv moc času o samotě neměli, jelikož se k nim přiblížil nekonečný dav lidí, aby pozdravili Pottera, představili se mu a zahrnuli ho zdvořilostmi, nebylo pochyb o tom, že si nějaký pitomý reportér vybere tuto situaci, jako chvíli slávy.

"Zajdu pro něco k pití," zamumlal Severus k Potterovi mezi dvěma kouzelníky, s úmyslem uprchnout dříve než se objeví další příliv fanoušků.

"Mohl bys mi přinést nějaký džus, prosím?" Zeptal se Potter. "I když chápu, pokud se místo toho chceš nadýchat trochu čerstvého vzduchu."

"Vrátím se," řekl Severus a pomalu se uvolnil ze sevření mladšího muže.

Potter neměl čas na odpověď, když se Vedoucí kanceláře dožadoval jeho pozornosti. Severus postoupil ke stolu s občerstvením, rád, že se dostal z bezprostřední blízkosti Pottera, protože všechny ty podezíravé pohledy a rozzlobené úšklebky mu způsobovali svrbění kůže a sucho v ústech. Na druhou stranu, zdálo se, že Potter se pro tohle narodil. Zřejmě znal každého člověka v místnosti, jeho jméno a titul, několik osobních vtipů a leckdy zamotané drby, se kterými by byl ochoten podělit se se Severusem, jakmile by se dotyčný odvrátil. Ale Potter byl okouzlující a vtipný, trpělivý a zdvořilý, a ještě se mu podařilo věnovat část své pozornosti Severusovi a posílal své zlobného pohledy doleva a doprava na každého, kdo se na něj podíval špatně.

Vzal pro sebe sklenku červeného vína a pro Pottera nějaký dýňový džus, když krátce zauvažoval, že by mu do něj přidal trochu alkoholu. Mohl by to potřebovat. Nicméně nikdy neviděl pít Pottera cokoliv více alkoholického, než byl máslový ležák a opít Pottera asi nebyl dobrý nápad. Se svým štěstím by mohl jako opilý se všemi flirtovat.

"Děkuji, Severusi." Potter vděčně přijal sklenici, políbil ho na tvář a pořádně si loknul džusu. "Znáš Liama Longstreeta? Je to lektvarový expert pro neviditelnost."

"Profesore Snape! Je skvělé vás zase vidět!" Mladší muž k němu téměř nábožně vztáhl ruku, jeho bílé zuby zářily v tmavém obličeji. "Nevím, jestli si mě pamatujete, ale byl jsem -"

"Jeden z mých nejlepších studentů." Dokončil Severus, přičemž přijal nabízenou ruku. "Jsem rád, že jste si zvolil povolání podle svého talentu. Pracujete pro Mistry?"

"Ano. Vzpomínám si, že jste mi řekl, abych za vámi zašel, kdybych potřeboval druhý názor, ale chtěl jsem počkat, až dokud jsem si byl jistý, že jsme na správné cestě. Pokud ta nabídka tedy stále platí, že." Liam byl skutečně osvěžující výjimka mezi ostatním tupým a jednotvárným studentským sborem, opustil Bradavice bez jediného výbuchu kotlíku v jeho hodinách.

"Samozřejmě, těším se, že si přečtu něco jiného, než studentské eseje," odpověděl a získal smích.

"Bude skvělé získat někoho, kdo odrazí nápady dál," odpověděl Liam, opět se tak krásně usmál, jako to dělal Potter, když se usmál, měl jiskřičky v očích a náznak dolíčků, které Severuse doháněli k šílenství.

Když už mluvíme o Potterovi, ex-Nebelvír se zapojil do dalšího rozhovoru, obklopený hejnem pěti kouzelníků a čarodějek ve fialových hábitech, s největší pravděpodobností z Výboru pro experimentování kouzel, a blikal s dolíčky napravo i nalevo. Liam ho zatáhl do konverzace o mědi proti mosazným kotlíkům, pro vaření stupně 2 neviditelného lektvaru a Severus na chvíli na Pottera zapomněl.

Ale když byl čas pro řeč - nuda, bezvýznamnost, rozvláčné projevy - Potter byl opět po jeho boku, nabízel mu talíř předkrmů a Severus doufal, že se teď neobjeví zbožňující fanoušci.

"Jsi zatím v pořádku?" Zeptal se Potter šeptem a opíral se ramenem o Severuse. Až na ty nepříjemné a nepřátelské pohledy a šeptající výhrůžky byl večer celkem v pořádku. "Byla úleva, nalézt alespoň jednu osobu, která nemá mentální kapacitu tlustočerva."

Potter se zasmál. "Byl bych polichocen, ale vím, že nemluvíš o mne. Ale jsem rád, že jsi měl možnost znovu si promluvit s Liamem. Během večera jsem viděl Tonyho McTibbinse. Je příšerně nudný a to nejen proto, že mě celkově nezajímalo jeho hlavní téma konverzace o Smršťování Řešení. Možná kdybys ho našel, byl by to pro tebe zajímavý rozhovor."

"Jestli je to tvůj ubohý pokus jak mě uklidnit, mírně nadaným lektvaristou, neočekávej poděkování," zamračil se Severus na mladšího muže.

"Naučil jsem se svá očekávání omezovat." Usmál se znovu Potter, zdvořile tleskal, když na jeviště znovu vstoupil Ministr Kouzel. "Kromě toho, mám jiné, účinnější způsoby, jak tě uklidnit."

Severus protočil oči, když ucítil ruku, jak přejíždí po jeho zadku a zůstala na kříži. "Tvoje schopnost vše přeměnit do sexuálních narážek, je upřímně řečeno ohromující, Pottere."

"Oh, děkuji." Potterova ruka pevněji stiskla jeho dolní část zad, a třela ho takovým způsobem, který mu posílal brnění do celých zad, a tak udělal krok do strany a Potter spustil ruku dolů.

Ministr se zrovna chvástal ve svém projevu o tom, jaký pokrok udělali od konce války, jak se kouzelnická Británie stala lepší a jasnější než kdykoliv předtím, jak mají před sebou ještě stále dlouhou cestu do prosperity přes společné úsilí každého z nich. Potter přijal Ministrovo zmínění svého jména, zdvořile kývl, a zatleskal, když konečně dohovořil a všechny pozval k občerstvení.

"Chtěl by sis zatančit?" Zeptal se Potter, když se taneční parket pomalu začal zaplňovat páry a houpat se pomalou hudbou.

"Bylo by vhodné nejdříve provést na mé boty kouzlo, které zredukuje klapot?" Oplatil mu Potter, ale následoval Pottera na taneční parket a přitáhl si ho do náručí. "Vedu."

"Dobře, jsem v téhle části dost mizerný," připustil Potter a položil ruku na Severusovo rameno. Potter nebyl sebejistý tanečník, měl ve zvyku sledovat nohy a získal výraz extrémní koncentrace, ale Potterovi pohyby byli hladké a reagoval na Severusovi neverbální narážky s lehkostí. Celkově vzato, tančit s Potterem nebylo nepříjemné, zvláště když se mladší muž zakymácel a tím se na něj položil ještě víc, a následně položil svou tvář na Severusovo rameno.

"Tohle bude bezpochyby dnes večer můj neoblíbenější tanec," zamumlal Potter.

"Všichni tito mladí, atraktivní muži společně soupeří o pozornost a tanec s tebou, a ty chceš, abych tomuhle uvěřil?" Vysmíval se Severus, jeho oči vyhledali kouzelníky, kteří jakoby tvořili frontu a zúžil je pokaždé, když zachytil, že nějaký pozoruje Pottera.

"Vytváříš mi pocit bezpečí," řekl tiše Potter a políbil ho na tvář, když píseň skončila. "Děkuji ti za to. Teď, chtěl bys, abych ti představil Tonyho McTibbinse předtím, než se pokusím pošlapat nohy někomu jinému?"

"Jak to, že všechny tady znáš?" Zeptal se Severus, tahal Pottera zpět do náruče a ztišil hlas, doufal, že kroužící supy, kteří by do Pottera chtěli zarazit své drápy, na chvíli odradil.

"Když jsi Harry Potter, spousta lidí si s tebou chce potřást rukou." Pokrčil rameny Potter. "A navíc moje práce je společenská. Jsem hezkou tváří všech těch nevyslovitelných tajemství."

"Jistě." Zamumlal Severus, jemně se dotýkal Potterovi lícní kosti, než se otřásl a ustoupil krok dozadu. "Jelikož zde nemám žádnou naplánovanou zábavu, shledal bych příjemné, kdyby si mi dnes večer obětoval ještě jeden tanec."

"Neváhej mě kdykoliv zachránit." Poslal mu Potter úsměv, předtím než se ponořil do davu dychtivých žen a mužů, kteří stáli frontu na tanec s Mužem-Který-Porazil-Voldemorta.

Severus byl v péči své skoro prázdné sklenky vína a zvažoval, zda by neměl udělat rychlý tah a nezmizet od svého manžela do jejich vždy vítajících povlečení, když byla jeho dumání přerušena kultivovaným, sametovým hlasem. "Zdá se, že jsi již svého manžela ztratil v davech, starý příteli. Zajímalo by mě, jestli ti mám vyjádřit blahopřání nebo soustrast?"

"Luciusi." Severus se napil vína, než se obrátil ke královsky vypadajícím blond vlasům. "Nikdy jsem si nemyslel, že by si nevěděl, co říct."

"Jako jsem já nevěděl, že bys někomu dělal společenský doprovod." Luciusovi stříbrné oči přejeli přes vyzdobený sál, zastavili se na Potterovi, trochu déle, než by mohlo být považováno za náhodu a pak se obrátil zpátky k Severusovi. "Nebo vzít si ho, zvlášť bych nejméně předpokládal, že to bude zrovna Hrdina. Vždy si ho popisoval jako… hledám ty správná slova; váš vzájemný vztah je plný nenávisti, těžko by někdo hádal, že skončí svatebním slibem."

"Kdybys byl v mé pozici, byl bys pod velkým tlakem, abys mohl odmítnout tento druh návrhu," řekl Severus, snažil se, aby jeho hlas zněl lehce a konverzačně.

"Předpokládám, že tento svazek pro tebe není bez nějakých výhod," připustil Lucius, zatímco Severus slyšel v jeho slovech varování. "I když, neumím si představit, že se to líbilo široké veřejnosti. Četl jsem článek v Denním Věštci a brk Rity Holoubkové byl skutečně ostrý."

"Tvá starost je dojemná," odpověděl Severus s absolutním nedostatkem upřímnosti v hlase. "Ale vím, koho si držet blízko… a koho dál."

"Doufám, že jsem ten, kdo je nejblíže." Potter zřejmě zachytil jeho poslední větu a prodral se k nim přes dav lidí s Dracem Malfoyem po boku. "Všimli jste si, že mají u portrétu Nobbyho Leache čokoládovou fontánu? Je skvělá… Pane Malfoyi, jak se vám zatím líbí večer?"

Luciusům lehký úsměv, kterým obdaroval Pottera, stačil k tomu, aby zapůsobil na Severusovi hluboce zakořeněné instinkty, natáhl ruku, omotal ji kolem Potterova štíhlého pasu a přitáhl si ho blíž, blíž, co nejblíže. Možná, že sám byl bláhový, ale Potterův úsměv vypadal opravdový, když se na něj podíval.

Na půl ucha naslouchal napjaté výměně zdvořilostí mezi svým manželem a starším Malfoyem, zatím co on sám se obrátil na mladšího. "Draco, je dobré tě znovu vidět. Neuvědomil jsem si, že ty a… Harry jste přátelé."

"Řekněme, že jsme své nepřátelství pozastavili na dobu neurčitou." Draco měl stále ten samý úsměv, který měl ještě v Bradavicích, ten, který dával najevo jeho čistokrevnou nadvládu a všeobecnou nadřazenost. "Je to rozumnější."

"Myslím, že jsi to nazval 'úspora energie'," nabídl Potter vstřícně. "Jsi vlastně takový romantik."

"A ty jsi stále tak vychutnáváš ničit mi pověst," opáčil Draco a na okamžik si Severus myslel, že Potterův komentář zasáhl špatné místo, ale pak se oba začali smát. Jako školáci. Byl rád, že už jim nikdy nebude muset čelit ve třídě.

"Myslím, že ji máš zpět, Draco," opravil ho Potter sladce a šáhl přes Severuse pro další sklenici dýňového džusu.

Severus ucítil závan kouzla pro detekci jedů, které kolem něj proválo a Potter ani nezaváhal, když si přiložil sklenici k ústům.

"Vzhledem k vašemu vztahu s mým synem, bych předpokládal, že jste přešel na zralejší konzumaci alkoholu, pane Pottere," poznamenal Lucius a usrkával vlastní šampaňské.

Potter se v tichosti napil dýňové šťávy, než odpověděl. "Alkohol má nepěkný zvyk navýšení účinnosti všech jedů a jako takové, jsou alkoholické nápoje náchylnější k manipulaci. Mám příliš mnoho nepřátel - a poblázněných fanoušků - nejsem u něčeho takového nedbalý."

Potter se na blonďatého kouzelníka vítězně usmál, ale Severus v jeho cítil proudy napětí. Bylo zajímavé sledovat z bezpečné vzdálenosti výměnu jejich názorů, jako nestranný pozorovatel, ale bohužel tam, kde se jednalo o Harryho Pottera, Severus nikdy nedokázal udržet svou nestrannost, a s každým zábleskem v Luciusových očích se v něm vzedmulo větší podráždění a nutkání sbalit Pottera a vzít ho na druhou stranu místnosti, hledajíc úkryt za stolem s občerstvením nebo ho odletaxovat přes krb.

"Dobrý důvod k manželství s Mistrem Lektvarů," řekl Lucius a naklonil hlavu k Severusovi.

"Ujišťuji vás, že není jediný," řekl Potter, pohnul se před Severuse jakoby ho chtěl chránit, Severus se chtěl začít smát.

"Pottere, prosím, o tom nechceme slyšet," zasáhl Draco a Potter obrátil oči v sloup. "Chceš si teď zatančit?"

"Nesnášíš tancování semnou," poukázal Potter.

"Řekl bych, že ses od našeho posledního tance mírně zlepšil," poznamenal Draco a vzal Potterovi sklenici. "Kromě toho, lidé budou horlivěji investovat do mých projektů, když uvidí, že s tebou tančím. Považuj to za svůj dobrý skutek pro dnešní den."

"Žádné rozjařené pohyby, jasné?" objasnil Potter, ale přesto vzal s povzdechem Dracovu ruku. "Ministr Fairweather již mou toleranci vyčerpal."

"Má tendence k dramatičnosti," připustil Draco. "Měl jsi ho požádat, ať vede, takový požadavek by těžko odmítl."

"Věř mi, to příště udělám," zamumlal Potter, než se otočil zpátky k němu a Luciusovi. "Užijte si večer, pane Malfoyi. Myslím, že odejdete brzy, jakmile zjistíte, co za nálet se u vás doma právě teď děje. Uvidíme se později, Severusi."

"Nálet?" Oba, mladší i starší Malfoy, promluvili ve stejnou chvíli a Severus by měl velice rád nějaké vysvětlení.

Ale Potter zesílil sevření Draca a odtáhl ho na parket, na Luciuse se ani nepodíval, ale k němu se předvídatelně otočil. Mockrát Vám děkuji, pane Pottere.

"Severusi." Mít jméno, které začíná a končí sykavkou, představovalo výraznou nevýhodu v situacích, jako je tato, když bylo možné vyjádřit svůj hněv a hrozbu prostřednictvím sevření zubů a vypuštěním vzduchu.

"Harry nemá ve zvyku semnou sdílet své informace," pronesl Severus. "Pokud se jedná o nálet, jsem si jistý, že jsi o tom slyšel již přede mnou… a Harry o tom pravděpodobně slyšel mnohem dříve než my dva."

Lucius sevřel ústa, jako by měl v puse citrón a Severus nemusel použít Legilimens, aby věděl, že se mu v mysli promítly všechny nadávky, které by ve slušné společnosti nikdy nevyslovil nahlas, aby si nepošpinil svou pověst.

"Nenech se zpohodlnět vedle svého nového manžela, Severusi." Lucius se naklonil blíž a nepřítomně si rovnal hábit. "Zjistíš, že o tobě udržuje více než jen jedno tajemství a ne všechny jsou neškodná… Byla by škoda, po všech těch letech, abys byl ty ten, kdo ho zabije, ne?"

"Víš, jak moc si cením tvé rady," odpověděl Severus a vrátil mu chladný úsměv, s nímž dal Luciusovi sbohem. Začínal být na tyto hry už příliš starý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama