V Červené - kapitola 18.

9. února 2017 v 18:48 | Elloii |  V Červené
Kapitola 18

"A true lover always feels in debt to the one he loves."
"Pravý milenec vždy dluží tomu, koho miluje."

-Ralph W. Sockman-


Severus Harryho neviděl po zbytek týdne, a i když byl šťastný, že lékárna šla dobře, skoro si přál mít tu dlouhou dovolenou mezi ročníky zpátky, tu která mu umožňovala čekat doma na Harryho. Ale protože strávil větší část dne podbízením se zákazníkům, neviděl ze svého manžela ani stín. Bylo to, jako by již Harry zahájil jejich oddělení.

Ale v neděli měl před sebou celý den a cítil se stejně jako kdysi na banketu v Bradavicích, kdy měl v úmyslu Harryho konfrontovat a vyjasnit si mezi nimi pár věcí. Byl připraven čekat klidně celý den tím, že bude sedět na chodbě před Harryho zavřenými dveřmi do pracovny, ale jak se ukázalo, nebylo to nutné.

"Dobré ráno," řekl překvapeně, když nalezl Harryho sedícího u stolu, napůl skrytého za Denním Věštcem.

"Dobré ráno, Severusi," řekl Harry, zdvořile a vzdáleně. "Chtěl bys část novin?"

"Ne, děkuji," Severus pomalu prošel kolem Harryho židle a doufal, že Harry udělá víc než jen, že mu pošle lhostejný pohled, nicméně byl zklamán, když se Harry otočil zpátky ke svému čtení. "Vlastně… je tu něco, co musím přinést ze své laboratoře. Myslíš, že bys počkal na můj návrat?"

"Samozřejmě," odpověděl Harry s pokrčením ramen. "Doufám, že ti nevadí, že už jsem začal se snídaní. Nebyl jsem si jistý, kdy budeš vzhůru."

"Vůbec ne. Musel jsi být hladový, když jsi vstával uprostřed noci," odpověděl Severus a málem se z frustrace kousl do jazyka, protože neměl v úmyslu do té věty vnést mezi řádky Harryho noční můry.

Harry se na něj jen podíval, a i když si předtím nevšiml, že by bylo něco špatně, ten pohled mu vše jasně sdělil. V Harryho očích nebylo žádné světlo, ani záblesk. Jen chladná profesionalita. Byl nejvyšší čas uvést vše na pravou míru.

Když se vrátil z laboratoře, Harry přesunul svou pozornost od novin k dopisům, a tak odložil dopis jež četl a podíval se na Severuse.

Mistr Lektvarů přistoupil k Harrymu blíž a udržoval oční kontakt, když opatrně pokládal hromádku pergamenů na stůl. "Došel jsem k závěru, předem stanovenému, že tohle nebudu potřebovat."

Harry pomalu, oh-tak-moc-pomalu natáhl ruku, aby si přitáhl papíry blíž, jako by se bál, že je Severus na poslední chvíli vezme. "Nemáš pro ně využití?" zeptal se Harry tiše, když uviděl prázdný řádek pro podpis.

"Teď ani nikdy jindy," potvrdil Severus a snažil se nepanikařit, když mu ta slova zněla jako slib. Camrál byl u Harryho a cokoliv se teď stane, nebude v tomto životě jeho prvním zklamáním. Alespoň, to si řekl v duchu.

"Jsem rád, že to slyším," Harry měl náhle široký úsměv, od ucha k uchu, jasný jako slunce. Severusovi se na chvíli podlomila kolena.

Mladší muž položil dlaň přes papíry, prsty rozprostřel tak, aby se malíčkem a palcem dotkl okraje, a než se Severus mohl zeptat, zda s ním souhlasí, z jeho dlaně vyšlehly modré plameny, sálající mezi prsty, a spálily tlustý svazek pergamenu, nezanechávajíc za sebou nic než vůni spáleného papíru.

Potom, než stačil vydechnout úlevou, byly Harryho rty na jeho, pružné tělo se důvěrně tisklo k jeho a prsty měl zapletené ve vlasech. Severus na chvíli zpanikařil, protože si nemohl vzpomenout, kdy si je naposledy myl a nechtěl Harryho vyděsit špatnou osobní hygienou tak brzy po znovu zahájení jejich manželství, ale pak byl Harryho jazyk v jeho ústech a on na to nemohl nereagovat.

Harryho ústa chutnala po jahodové marmeládě a kávě, a stejně jako vždy Harry odstoupil od vedení, když Severus ukázal zájem o ovládnutí polibku. Přitáhl si mladíka blíž, vytáhl Harryho atletickou hladkost proti svým vlastním ostrým hranám a svíral jednou rukou Harryho hlavu. Vyrazili proti sobě jako vlny oceánu, tiskli se a obrušovali a rozbíjeli. Harry se zdál být tak pohlcen, jako kdyby se ho chtěl držet a nikdy ho nepustit. Pravděpodobně bez oblečení.

Byl tu jeden bezdechý, roztřesený moment, kdy se - pokud by byl prodloužen jen o vteřinu déle - jeden z nich nebo možná oba mohli trochu uklidnit. Harry si zul boty a ponožky, a začal si rozepínat džíny. Severus ho plácl přes ruce, rozepnul knoflíky a posunul zip dolů. Harry zasténal, vyrazil kupředu a zaútočil na Severusovo hrdlo štiplavými polibky, zatím co Severus vklouzl jednou rukou do Harryho džínsů, ihned se setkal s horkou, sametovou pletí. Harryho horké polibky, proti jeho krku, mu málem odpoutaly pozornost od štíhlých prstů, jež mu pohladily švy hábitu a nechávaly za sebou cestu rozepnutých knoflíků. Zatlačil mu černý materiál přes ramena a byl to Severusův sten, který se ozval.

Měl mlhavou představu, že by si možná měli promluvit, že Harryho odhalení bylo více než nejisté, a že Severus potřebuje ujištění. Ale ta myšlenka byla tak prchavá, a ani zdaleka nebyla tak strhující jako Harryho laskání, něžné a intimní. Trochu se vyděsil, když ho Harry odstrčil, až ucítil okraj židle proti zadní části kolen a tak se posadil. Otevřel oči, když Harry ustoupil, ale neměl čas na protesty nebo otázky, byl najednou zase zpátky, posazený přes jeho klín, svůj oděv nechal za sebou a oči měl rozšířené. Bylo to naprosto dechberoucí.

Položil své ruce na Harryho boky, nedůvěřoval sám sobě s ničím jiným než s ustálením, zatím co vyhledal Harryho rty. Mladší muž s ním splynul, dlouhé paže ovinul kolem jeho krku a jejich vzdouvající hrudníky se na sebe natlačily. A najednou byl pryč i zbytek Severusových šatů, Harryho teplá kůže na jeho vlastní, opálená a zlatá, na jeho, bledé a světlé. Nicméně neměl čas přemýšlet nad svými nedostatky a zaměřil se místo toho na dokonalého muže ve svém náručí.

Harryho vlasy ho lechtaly v nose a cítil, jak měkké rty vydechují jeho jméno u jeho ucha. A pak se Harry znovu přesunul, jeho ohnivě zelené oči se zamkly s jeho, jak se mladší muž nabodl na Severusovu pevnou délku a pomalu se pouštěl, bez zaváhání, nechal obepínat erekci v těsném teple. Severus nedokázal potlačit zasténání nebo záblesk obavy, že by se Harry mohl z dychtivosti zranit. Ale Harryho pohyby zůstaly hladké a důvěryhodné, jeho vchod byl těsný, ale ne suchý a s poslední vědomou myšlenkou došel Severus k závěru, že musel Harry použít magii, aby se připravil, než se vzdal všeho myšlení a oddal se blaženosti.

Harry měl proti němu příjemnou váhu, nebyl těžký, ale značný. Byl skutečný, a byl zde, a byl Severusův, skutečně, nejen na papíře. Harry se plynule pohyboval nahoru a dolů. Nohy na Severusově vnější straně stehen a vítězně tlačil svou erekci proti Severusově žaludku, maloval kapkou touhy stopy po jeho kůži jako podpis. Bylo to téměř dokonalé. Ale Severus chtěl udělat víc, než jen klidně sedět, chtěl Harryho, chtěl ho učinit svým a jeho současná pozice se pro to nehodila a nedovolila nic víc, než jen polibky a podivnou ruční práci. Nebylo to dost.

Tak nechal své ruce sklouznout na Harryho kyčle, níže, na pulzující svaly na stehnech, a když se Harry na jeho doteku usadil, zaryl prsty do jeho dokonale tvarovaného zadku a zvedl ho. Harry se potěšeně zasmál, chtěl něco říct, ale Severus mu zavřel ústa polibkem, uvolnil jednu ruku a odstranil nádobí ze stolu, aby mohl Harryho položit. Nenásledoval žádný zvuk tříštícího se nádobí, ale i kdyby nádobí neskončilo magicky v kuchyni, ale na podlaze, bylo by mu to fuk. Severus se tlačil do svého zelenookého milence, činil ho svým, Harry vydal krásné zasténání, přehodil si své dlouhé nohy kolem Severusova pasu a přitáhl si ho neskutečně blízko.

Severus cítil, jak se propojují dohromady, jak se každým pozvolnějším tahem přibližují k splynutí, jak se s každým přírazem zpevňovalo objetí Harryho nohou, jak dech ztěžknul. Nechtěl, aby to skončilo. Ale oba byli krok od okraje a Harryho ruce tak těsně svírali okraje stolu, že se Lektvarista obával fyzického zranění. A tak zrychlil své výpady, udržoval stálý rytmus a s posledními kousky svého sebeovládání přejel rukou po Harryho zpoceném břiše až ke kudrnatému tmavému ochlupení a ovinul prsty kolem jeho hrdé erekce.

Se stisknutím přikázal "Udělej se pro mě." A Harry vyklenul záda a zkroutil prsty u nohou a zakryl obě jejich břicha svým příchodem, a jak křičel, stáhnul svaly kolem Severusovi erekce. Severus zaklonil hlavu, zavřel oči, když opouštěl svůj vlastní podpis uvnitř Harryho, a stisk na boku druhého muže byl tak těsný, že si byl jistý, že tam bude mít modřiny. Ale necítil sebemenší lítost nad další svou značkou na Harrym.

Když konečně přerušili své spojení, Harryho nohy sklouzly z jeho pasu, a visely přes hranu stolu, ani jednoho nenapadlo, že to vypadá trapně. U Harryho to vypadalo nedbale sexy, ani v nejmenším rozpačitě, a když Severus klesl zpátky do židle, znovu mezi nimi ucítil rozkol.

"Nemysli," napomenul ho Harry, posadil se a sklouzl bokem do Severusova klína s daleko větší energií a grácií, než by mohl u někoho v jeho postkoitální pozici čekat. "Udělal jsi toho dost, alespoň pro pár příštích týdnů, a tak by si nás oba mohl zachránit od bolesti hlavy, pokud toho necháš. Takže, prosím, nemysli. Teď ne, jo?"

"Počkám, dokud mi opět nedáš svolení, ano?" zeptal se Severus, ale nemohl potlačit úšklebek, když ho Harry políbil na koutek úst a vtiskl se mu ke krku.

"Perfektní," zašeptal Harry, lehce přešel do 'sexy' k 'láskyplný' a pak zpátky k 'sexy'. "Doufám, že ti nevadí, že mám v úmyslu tě bez ostychu používat na sex."

"Dokud budeme mít alespoň trochu toho sexu v ložnici, nevidím žádný důvod ke stížnostem," souhlasil velkomyslně Severus a teď byla řada na Harryho úšklebek.

"Jenom trochu? Oh, můj Severusi, zdá se, že po tom všem, máš přeci jen dobrodružnou stránku…"

* * *

Harry seděl opřený zády o čelo postele a četl si nějaké zprávy a dopisy, když Severus opět přisel k sobě a cítil příjemnou bolest na všech správných místech a jejich levé ruce byly propletené.

"Ahoj," pozdravil ho Harry s úsměvem, položil papíry a sjel trochu níž, aby byli tváří v tvář.

"Ahoj," zopakoval Severus a nebyl si tak docela jistý, co by měl říct. "Spal jsem dlouho?"

Harry pokrčil rameny. "Potřeboval jsi odpočinek."

Znovu se objevila tichá odmlka a Severus lehce přejel svým palcem přes Harryho ruku, zatímco studoval tvář mladšího muže. Byl překvapený, když se Harry odtáhl a znovu se posadil.

"Omlouvám se, měl jsem tě požádat dřív, ale byl jsem prostě příliš šťastný, že se nechceš rozvést," řekl a očima prosil o porozumění. "Neměl jsem předpokládat… Měl bych se zeptat, zda bys nechtěl znovu projednat podmínky našeho manželství. Chtěl bys?"

Severus byl rád, že Harry mluvil tak rychle, a neměl čas začít o sobě pochybovat. "Myslím, že bychom měli, ano." Harryho oči se rozšířily a Severus potlačil úšklebek. "Myslím, že bych chtěl mít sex častěji než jednou za týden."

Harry naklonil hlavu a rozesmál se. "Kdy jsme kdy měli sex jednou za týden?"

"O to mi jde, právě," ušklíbl se Severus, přitáhl si Harryho k sobě a hlasitě ho políbil. "Je čas, abychom přizpůsobili pravidla našemu životnímu stylu."

"Ty, Severusi Snape, jsi velice chytrý muž." Řekl Harry a uvolnil se. "Co kdybychom měli sex tak často, jak budeme chtít? A mohli bychom toto nové pravidlo zavést rovnou teď."

"Ještě moment," odpověděl Severus a sledoval prsty Harryho páteř. "Je tu něco, co bys chtěl vyjednat, než to uzavřeme?"

"Není důvod s tím začínat," trval na svém Harry a začínal na Severusovu hruď klást polibky.

"Ale něco tu je?" tázal se Severus, a sám sebe se ptal, jestli opravdu chce tak tlačit. "Pověz mi to."

Severus očekával, že se Harry zeptá na něco, co by mu mohl nabídnout, místo toho se Harry zeptal na něco, co skutečně nečekal. "Rád bych dal ochrany na tvou lékárnu."

"Po tom únosovém fiasku jsem je obnovil," poukázal Severus.

"Já vím," přikývl Harry na jeho hrudi. "A neříkám, že tvé ochrany nejsou dobré, protože patří mezi nejlepší a nejsilnější, jaké jsem kdy viděl. Ale moje jsou lepší."

Severus to samozřejmě věděl, vždycky to věděl, a neviděl důvod proč argumentovat. "Dobře."

"Jo?" zeptal se Harry překvapeně, a pak Severusovi vložil usměvavý polibek. "Myslím, že s tebou rád vyjednávám."

"Nejsem si jistý, zda to můžeme nazývat vyjednáváním," poznamenal Severus a lehce nechal přehozenou ruku přes Harryho záda. "Možná jsme se spíš dostali k novému porozumění."

"To se mi líbí taky," řekl Harry rychle a přibližoval se k Severusovi s ďábelským úsměvem. "Hlavně mám rád naše první porozumění."

Severus protočil oči a lehce Harryho plácnul přes zadek. "Neměl jsem ti nic říkat."

"Proč ne?" ptal se Harry, zavlnil se proti němu a pohladil ho od prsou až k erekci. "Mám z dobrého zdroje, že mě rád líbáš, dotýkáš se mě, jsi rád ve mě, pohřben tak hluboko, že můžu cítit tvou magii vlnící se kolem mě a tvůj tep srovnaný s mým. A pak, když se uděláš, jako letní déšť nebo jako padající hvězdy, po celém mém těle mě brní v žilách a má magie mě táhne ještě blíž k tvému tělu zanechávajíc otisk na mé duši, který můžu cítit ještě několik dní poté."

Byla to zvláštní směs lechtivých slov a vyznání, ale Severusova erekce byla díky tomu bolestivě napjatá a tak si přitáhl Harryho ještě blíž. "Vskutku. Ale jestli se mě zeptáš ještě jednou…" Pohnul se a dovolil svým nohám se nepatrně roztáhnout.

"Severusi." Harry mu vtiskl dlouhý polibek na srdce a jemně se dotkl jeho vnitřních stehen. "Chceš, abych se zeptal?"

"Naznačil jsi, že věřím falešným předpokladům," řekl Severus a přemýšlel o jejich rozhovoru v pracovně. "Myslím, že je čas pro nové porozumění."

"To je od tebe velmi pozorné, ale nemluvil jsem o tobě. Jsem naprosto spokojený s tím, jak se věci mají. Rád bych to zažil, s tebou, ale pouze v případě, že to chceš také." Harry vytvářel malé kroužky na citlivé pokožce mezi jeho stehny.

Severus polkl a políbil Harryho na čelo, aby skryl své emoce. "Chci, aby ses mě zeptal. Teď."

Harry se ušklíbl, a přehodil jednu nohu mezi ty Severusovi, dlouze a smyslně ho políbil, než se zeptal. "Mohu?"

"Ano," odpověděl Severus, překvapený, jak snad to šlo. "Ano."

Znovu se políbili a Severus dovolil své dlani pomalu putovat přes Harryho štíhlé tělo, zapamatovával si jemnou kůži a silné svaly. A magii, vířící kolem něj, uklidňující toky energie podél celého jeho těla.

"Dřív to nikdy takové nebylo," poznamenal poněkud bezdechu po jejich polibku. "Nikdy jsi mě nenechal cítit tvou magii."

"S tím se vyrovnáš," řekl Harry sebevědomě, jemně ho kousal na bradě a políbil mu ohryzek. "Ale řekni mi, když už to bude příliš."

"To je - ah - To není to, co jsem měl na mysli," vysoukal ze sebe Severus a položil ruce na Harryho boky. "Proč jsi to dřív zadržoval?"

"Nemyslel jsem si, že by se ti to mohlo líbit," zamumlal Harry, vyklenul záda a přitiskl se k Severusovi hrudí.

Severusova odpověď se ztratila na cestě k ústům a tak raději tuto myšlenkovou linii opustil ve prospěch Harryho rtů a rukou, které mu putovaly přes ramena, aby ho otočily. "Chci tě vidět."

"Uvidíš. Ale pojďme na tom nejdříve trochu zapracovat, ano?" navrhl Harry, nazvedl se tak, aby se Severus mohl otočit na břicho a pak si na něj obkročmo sedl. "Chci, abys relaxoval."

Severus klesl rukama zpátky do matrace, poskládal si je kolem hlavy a položil si tvář na předloktí. "V zásuvce je nějaký olej."

"Věděl jsem, že v manželství s Mistrem Lektvarů jsou nějaké výhody," řekl Harry a jeho hlas byl teplý a škádlící, stejně jako jeho dotek, když začal masírovat napjetí na Severusových zádech a ramenech. "Tlak je v pořádku?"

"Už jsi to dříve dělal," poznamenal Severus, ale neobviňoval ho a ponořil se do doteku. "Měl jsem na to pomyslet, když jsi měl problémy se spaním."

"Tvá metoda se mi líbí víc," Severus uslyšel v Harryho hlasu úsměv a cítil ho i na krku, když se Harry sklonil, aby ho políbil.

"Musím ti masáž udělat brzy, možná že změníš názor."

Harry se zasmál. "Těším se na to. Ale nejdřív jsi na řadě ty. Ššš, to nebyla hrozba."

Severus předpokládal, že se musel napnout, nebo možná, že sebou trhla jeho magie a Harry si toho všiml dříve než on. Ale nechtěl Harryho zastavit, ne, když si užíval masírování a jemné škádlení. "Už je to nějaký čas," nabídl mu vysvětlení a potlačil hlásek, který chtěl dodat 'ale ne dost dlouho'.

Harry ho znovu políbil, tisknul své suché rty na jeho šíji a prsty mu projel vlasy. Severus čekal, že řekne něco o tom, aby ho zastavil, pokud bude chtít, o tom, že mu nechtěl ublížit, o tom, jak by to neměli dělat, ale neřekl nic a Severus předpokládal, že již bylo rozhodnuto. Jeho vlastní jistota ho překvapila, ale v jeho mysli nebylo pochyb o tom, že Harry svou magickou sílu nikdy nepoužije proti němu. Byl na to příliš galantní, a ta myšlenka již nenesla žádný sarkastický podtón jako dříve.

Převalil se, Harry se snadno přizpůsobil jejich nové pozici, a pak záměrně sáhl po malé lahvičce s olejem, jež Harry upustil na pokrývku.

"Dej mi ruku," řekl a Harry okamžitě poslechl.

Bylo to jako vždy potěšující, sledovat, jak Harry rychle následoval jeho vedení, a to mu dodalo malé nakopnutí jeho sebevědomí, dost na to, aby zavedl Harryho ruku mezi své nohy a uvolnil se s posledním pevným sevřením jeho zápěstí. Harryho pohyby zůstaly záměrně pomalé, čekal, až se Severus uvolní a studoval jeho reakce, nedělal nic, čím by dal znát, že je netrpělivý. A když do něj Harry vklouzl na jeden článek prstu, nebolelo to, ani to nebylo nepříjemné, bylo to prostě jiné, nové, vůbec ne, jak si matně pamatoval, přes veškerou snahu o zapomenutí. Harry přerušil každý tah, trochu se položil na bok a líbal a hladil jeho zpocenou kůži nebo šeptal Severusovo jméno.

"Dost škádlení," zavrčel Severus, bojoval s Harryho dalším tahem, který mu skoro způsobil infarkt, a utáhl své vnitřní svaly.

V odpověď mu byl lehký zvonivý smích, ale Harry zrychlil jen okrajově a dokonce natáhl ruku, aby chytil jeho erekci a začal ji masírovat stejným rytmem. "Chtěl by ses pro mě udělat?" Harryho hlas byl lehce bezdechý, ale stále škádlící.

Severus přestal myslet. Ve skutečnosti, cítil jen nával radosti svého těla, které nebylo tak úplně jeho, jako tříštící se vlna, která se nad ním rozbila, chvíli ho topila a pak ho nechala plavat skrz orgasmus. Matně si povšiml, když Harry posunul své boky, zabořil své prsty do jeho stehen a Harryho teplého já uvolňujícího jeho nitro, ale bouřka magie kolem nich si sebrala jeho hlavní myšlenky. Byla plná barev a bílého šumu, tepla a elektrické energie a emocí, tak jedinečná jako Harry.

* * *

Přemýšlel, co za emoce Harry dostává od něj, co mohlo odhalit jejich propojení, a tak přehodil ruku přes mladšího muže, aby ho k sobě přitáhl ještě blíž.

"Neměl jsem v úmyslu se zhroutit," objasnil Severus a setkal se s Harryho očima.

"Jistě že ne," odpověděl Harry a hladil prsty Severusovo břicho. "Jen jsem myslel, že si také jednou zasloužíš někoho, kdo bude opatrný."

"Děkuji," Severus zvedl Harryho ruku k ústům, políbil konečky prstů a ochutnal sám sebe.

"Zpátky k tobě," zašklebil se Harry, přehodil nohu a ruku přes Severusovo tělo.

"Nevadilo by mi, to někdy udělat znovu," nabídl Severus, přejížděl dlaní přes Harryho vlasy a prsty si hrál s konečky. "I když myslím, že moje hlavní preference se nezměnily."

"Jsem rád, že to slyším," zamumlal Harry. "Je teď chvilka pro šlofíka?"

"Zavři oči, budu tady," odpověděl Severus a s použitím trochy bezhůlkové magie vyčistil jejich přikrývky, než je omotal kolem nich. Harry se přitulil, opřel si tvář o Severusovo srdce a zavřel oči.

* * *

"Je zde něco, co jsem ti chtěl dát, ale nezdála se na to vhodná chvíle," Severus přešel k mladému muži, který byl usazený v knihovně a třídil poštu, a podal mu starou fotografii. "Měl bys ji mít."

Harry vzal fotografii, držel ji uctivě v ruce a studoval na ni dva lidi. "Ze kdy to je?"

"Promoce," řekl Severus tiše, a zaměřil se na Lilyiny zářivé oči. "Začali jsme se po několika mých nevhodných výrocích vzdalovat, ale Lily byla vždy dobrá k přesvědčování lidí, a trvala na tom, abychom se společně vyfotili."

"Nikdy dřív jsem tu fotku neviděl," řekl Harry. "Hagrid mi dal první rok v Bradavicích fotoalbum, ale většina obrázků byla mého táty."

"Lily byla před objektivem trochu nesmělá," řekl Severus a raději odmítl komentovat Pottera seniora ze strachu, že tento moment zničí. "A obávám se, že jsem nebyl zcela sdílný, když mě Hagrid nastínil svůj projekt."

Harry se na něj podíval nahoru, na okamžik ho studoval stejně jako fotografii a pak se usmál, oslnivě, jasně a tak moc podobně jako Lily, jako kdyby to vypadalo, že si přivlastnil její úsměv. Nebo si toho možná Severus nikdy předtím nechtěl všimnout.

"Díky, že ji semnou sdílíš," přerušil Harry jeho uvažování, a vložil mu letmý polibek na tvář "Co říkáš na to, kdybychom ten obrázek pověsili v knihovně? Takhle k ní můžeme mít oba blízko."

"Myslím, že je to dobrý nápad," souhlasil Severus a po výzvě nabídl svůj návrh o umístění, dokud ji nedaly na stěnu přímo nad Harryho knihou, která katalogizovala všechny knihy v knihovně. Severus si myslel, že by Lily mohla ocenit místo přímo nad studnicí poznání.

"Navrhl bych sem přidat některé naše svatební fotografie, ale nevypadáš na nich tak spokojeně jako tady," řekl Harry a stále se díval na fotografii.

"Budou jiné," odpověděl Severus a znělo to jako slib, když si stoupl za Harryho a sevřel jeho pružné pevné tělo v náručí. Pokud by je teď někdo vyfotil, měl by pravděpodobně stejně otupělý výraz ve tváři jako na fotografii.

"Doufám, že ano," zamumlal Harry a opřel se o něj, jako když skutečně tuto oporu potřeboval. "Vážně doufám, že jo."


Severus ho políbil na spánek, opřel tvář o Harryho divokou kštici vlasů a vrátil se pohledem k Lily a jeho vlastnímu zvědavému pohledu, výjimečně necítil obvyklé bodnutí lítosti a odmítnutí. Bylo na čase jít dál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama